Анотація

   Даний навчально-методичний матеріал уроку відповідає навчальній програмі 10-12 класів загальносвітньої школи
, рекомендованої міністерство освіти і науки України. В даному уроці висвітлено знання про процес створення виробу від проектування за ескізом до реального відображення його в матеріалі.  В даному уроці передбачене ознайомлення учнів з різьбленням по дереву, як одним з видів художньої обробки деревини, поширеним в Україні. У процесі вивчення уроку школярі ознайомляться з матеріалознавством, проектуванням і технологією оздоблення виробів різьбленням. Теоретичні й практичні заняття передбачають  залучення учнів до творчої діяльності: добір об'єкта проектування, самостійний добір композиції, обґрунтування добору,планування різних видів робіт, удосконалення технологічного процесу, підвищення якості й продуктивності праці.  Для оздоблення виробів технікою різьблення використовують деревину твердих порід з відповідною текстурою і кольором. Виготовлення виробів цією технікою передбачається через проектно-технологічну діяльність. Як результат роботи над змістом модуля учні мають виконати проект. Під час виконання робіт необхідно приділяти увагу правилам безпечної праці, організації робочого місця та санітарно-гігієнічним вимогам.

   Урок засвоєння має чітку завершену будову і ск
ладається з таких етапів:
 Тема
: "Оздоблення виробів різьбленням".
 Мета: ознайомити учнів з тригранно-виїмковим різьбленням, навчити виконувати найпростіші елементи різьблення
, виховувати бережливе ставлення до обладнання  та інструментів, розвивати логічне мислення, моторику рухів.
   Основні поняття: прикрашення, оздоблення
.
   Обладнання:  набір різців, дощечки для тренувальних робіт, плакати, зразки робіт.
   Очікувані результати: уміння розробляти ескізи оздоблення виробів, уміння контролювати й оцінювати якість виконаних робіт.
Структура уроку
 1. Організаційний момент.
 2. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів.
 3. Вивчення нового матеріалу.
 4. Практична робота.
 5. Підсумки уроку. Домашнє завдання.

   Пояснення навчального матеріалу відбувається у супроводі мультимедійної навчальної презентації, яка містить ілюстративний матеріал для кращого засвоєння учнями нового матеріалу, зразки робіт, що заохотять учнів до виконання власного проекту, інтерактивні схеми, відеоматеріали, що ще більш унаочнюють та урізноманітнюють навчальний матеріал, тестові завдання та кросворд для перевірки рівня засвоєння знань учнями
. Розроблені методичні матеріали зроблять урок цікавішим та доступнішим для дітей, використання вчителем інформаційних технологій приверне увагу дітей та збільшить його авторитет у очах учнів.

Немає коментарів:

Дописати коментар